Başlangıç > Haber > Gezi Parkı Eylemleri Proje Değiştirtti!

Gezi Parkı Eylemleri Proje Değiştirtti!

Çalışmaları yerinde inceleyen ve kesilmekten kurtarılan ağaçların son durumu hakkında bilgi alan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, projelerde değişiklik yapılarak ağaçların kesilmesinin önlenebileceğini herkese gösterdiklerini söyledi.

Türkiye’deki toplumsal birikimlerin Gezi Parkı’ndaki birkaç ağaç ile tepkiye dönüştüğünü hatırlatan Saatcı, şöyle konuştu: “Ben o tepkiden sonra görüşlerimi sizlerle de paylaştım. Ertesi gün de buraya geldim. Bu ağaçların altında durdum. Belediyeye gittikten sonra imar müdürü ile görüşüp bu ağaçların kazı alanımızın içinde olup olmadığını sordum. Açtık projeyi baktık. Bu ağaçlar kazı alanı içerisinde yer alıyor. Taksim’deki ağaca sahip çıkıp Fethiye’deki ağacı kestirirsen bunun inandırıcılığı kalmaz. Oradakine ak buradakine kara dediğimiz zaman olmaz. Ak aktır, kara karadır. Bu anlamda arkadaşlarım bir çalışma yaptı. Projede ağaçlar kalacak şekilde küçük bir tadilatla bu ağaçları kurtardık. Bu üç tane çınar ağacının ömrü benden uzundur. Fethiye kaldığı sürece bu ağaçlar da burada kalacak.”

Cihan’ın haberine göre, Fethiye Belediyesi İmar Müdürü Durcan Kaya da alışveriş merkezi projesinde 3 tane çınar ağacının inşaat alanının belirli noktalarına isabet ettiğini söyledi. Bu ağaçları kurtarmak için projede küçük değişiklik yapıldığını ve metrekare de herhangi bir değişiklik yapılmadığını aktaran Kaya, sadece tadilat projesi oluşturarak 3 ağacın kurtarıldığını ifade etti.

Kaynak: yapi.com.tr

Reklamlar
Kategoriler:Haber Etiketler:,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: